- Reklama -

Morawiecki: pomagając innym budujemy kulturę solidarności

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu podczas wystąpienia podkreślał, że „solidarność nie jest w języku polskim pustym sloganem, jest pojęciem, wartością, która niesie ze sobą bardzo wiele treści”. Podkreślił, że pomagając innym „budujemy kulturę solidarności” i stajemy się jedną rodziną.

Premier oświadczył, że w ramach Solidarnościowego Konwoju Wsparcia Seniorów, ruszy 35 tirów z 800. tonami żywności, która trafi do blisko pół miliona osób.

„Każda taka paczka to jest – można powiedzieć – zwiastun nadziei, bo ktoś o kimś myśli, ktoś o kimś pamięta. Ci ludzie nie są pozostawieni sami sobie. Dlatego za ten dar serca tak bardzo serdecznie wszystkim dziękuję” – mówił.

Premier przypomniał jednocześnie, że program ten ruszył wiele miesięcy temu i dziękował jego koordynatorce, minister rodziny i polityki społecznej Marlenie Maląg, prezesowi Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michałowi Kuczmierowskiemu oraz wolontariuszom za „tak wspaniałe wsparcie dla tych, którzy w naszej wspólnocie potrzebują najwięcej pomocy”.

„Potrzebują pomocy ponieważ są starsi, słabsi, często schorowani, bezbronni” – mówił Morawiecki zwracając uwagę, na dziesiątki wolontariuszy programu w skali całego kraju.

Morawiecki podkreślił też, że zbliżające się Święta Wielkiej Nocy, to „święta nadziei” i właśnie ta – jak mówił – iskierka nadziei jest dawana poprzez Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ godl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -