Morawiecki: powiat węgrowski to przykład, że w ślad za obietnicami idą konkretne środki

Zobacz

- Reklama -

Morawiecki, podczas wizyty w firmie Wikrusz w Miedznej (woj. mazowieckie) powiedział, że w programie Polski Ład bardzo wiele miejsca poświęcono na inwestycje lokalne i programy, których beneficjentami będą firmy takie, jak wizytowane przedsiębiorstwo.

„To przede wszystkim program drogowy w zwiększonym wymiarze. (…) do powiatu węgrowskiego tylko w ostatnich dwóch latach wpłynęło ponad 90 mln zł z programu inwestycji lokalnych i rządowego programu inwestycji drogowych” – mówił szef rządu.

Jak dodał, „to przykład, gdzie w ślad za naszymi obietnicami idą konkretne środki, konkretne fundusze. W tym przypadku, w przypadku całego Mazowsza wschodniego, brakowało tu takich inwestycji w drogi gminne i drogi powiatowe. To jeden z głównych kierunków, który będziemy promować w Polskim Ładzie” – powiedział Morawiecki.

W jego opinii bardzo ważną wiadomością dla całego Mazowsza jest również wynik negocjacji z Unią Europejską, dzięki którym uzyskano zgodę na włączenie „całego Mazowsza poza wielką aglomeracją warszawską, w program Polska Wschodnia”.

„Ta możliwość administracyjnego wydzielenia części Mazowsza spowoduje, że tutaj popłynie dużo więcej środków – dziesiątki milionów złotych – niż w poprzedniej perspektywie unijnej” – tłumaczył premier.

„Ale perspektywa unijna, Krajowy Plan Odbudowy, to jedno” – zwrócił uwagę. „To jest też część programu Polski Ład. Polski Ład to zasadnicza propozycja zmiany dla Polski powiatowej, Polski gminnej” – mówił. „Cieszę się, że ruszają programy, na które czekamy od kilkudziesięciu lat” – dodał, wymieniając m.in. program skanalizowania części Polski, która do tej pory nie była objęta infrastrukturą kanalizacyjną. (PAP)

mfr/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -