- Reklama -

Morawiecki: powiedzmy dziś głośne „tak” dla rozwoju Polski

Zobacz

- Reklama -

Szef rządu mówił, że 17 lat temu Polska przystąpiła do Unii Europejskiej i dzisiaj trzeba przypomnieć o tym jak bardzo mocno tamta decyzja oparta była o szeroki konsensus społeczny.

„Zbliża się nasza 18. rocznica wejścia do Unii Europejskiej, ale ten egzamin z dojrzałości, ta dojrzałość można powiedzieć, właściwie będzie przetestowana już dzisiaj” – powiedział.

Jak mówił, podczas głosowania nad ustawą w sprawie wyrażanie zgody na ratyfikację „będziemy mogli wyrazić swoje mocne +za+ uczestnictwem Polski w Unii Europejskiej, +za+ wykorzystywaniem środków, które są nam przekazywane do dyspozycji, bądź wyrazić wobec tego sprzeciw”.

Morawiecki dodał, że już po pierwszych latach transformacji środowiska wywodzące się z NSZZ Solidarność, w szczególności – mówił – z Porozumienie Centrum bardzo mocno wskazywały na to, że UE i NATO to jest nasz kierunek rozwoju i kierunek geopolityki, który musi być przez wszystkie siły polityczne szanowany. Zaznaczył, że te cele bardzo szybko zostały uznane przez wszystkie kluby parlamentarne i przez prawie wszystkie partie. „To były cele, które nas przez wiele lat, dziesięcioleci łączyły” – podkreślił.

„Dziś zatem powiedzmy raz jeszcze głośne +tak+ dla rozwoju Polski, głośne +tak+ dla rozkwitu Polski dzięki środkom unijnym. To duża szansa na szybkie wyjście z pandemii, szybkie wyjście z Covid-19” – oświadczył Morawiecki. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -