- Reklama -

Morawiecki: Słowenia należy do państw, na których możemy polegać i z którymi blisko współpracujemy

Zobacz

- Reklama -

Premier Morawiecki wskazał, że Jansza przyjechał do Warszawy na pogłębione konsultacje dotyczące tego, jak ma wyglądać prezydencja Słowenii w Radzie Unii Europejskiej. Jak dodał, podczas spotkania rozmawiano o bieżących problemach, w których się znajdujemy.

„Polska ma grono wypróbowanych sojuszników i Słowenia zdecydowanie należy właśnie do takich krajów, na których możemy polegać, do państw z którymi bardzo blisko współpracujemy” – powiedział Morawiecki.

Wskazał na współpracę na polu gospodarczym, politycznym i ogólnoeuropejskim. „Staramy się tak kształtować wspólnie agendę europejską, aby odpowiadała ona na bieżące obawy obywateli Europy, naszych państw – Słowenii, Polski, a także na wyzwania dnia jutrzejszego” – mówił szef polskiego rządu.

„Niebawem Słowenia obejmie przewodnictwo w Radzie UE i podczas tego przewodnictwa będzie wytyczała główne priorytety do dyskusji i podejmowania decyzji. Przed nami jest nowy rozdział UE kiedy chcemy odbudować Europę po pandemii Covid-19. Wszystkie kraje myślą teraz o tym jak wzmocnić się po pandemii” – oświadczył.

Morawiecki wskazał, że podczas spotkania rozmawiano o tym jak przyciągnąć jak najwięcej inwestycji do Europy, w tym do Słowenii i Polski.

„Właśnie tych inwestycji, które wcześniej przez poprzednie 20-30 lat ulokowały część swoich procesów produkcyjnych w Indiach, Chinach czy gdzieś na Dalekim Wschodzie. Dzisiaj Europa powinna poprzez wzmocnienie, poprzez odbudowę rozumieć również wewnętrzną spójność, wewnętrzną konsolidację i możliwości wewnętrznej produkcji w kluczowych obszarach” – stwierdził Morawiecki. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

rbk/ par/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -