Morawiecki: umowa partnerstwa z UE przełoży się na ponad 20 mld zł dla Śląska

Udostępnij

To środki, jakich jeszcze nigdy nie było – dodał szef rządu. Przypomniał, że cała umowa przewiduje 76 mld euro, czyli ponad 350 mld zł dla Polski.

“Szybkie zmiany, tworzenie nowych miejsc pracy, nowej infrastruktury, tej tradycyjnej, drogowej, kolejowej, energetycznej, i tej nowoczesnej, cyfrowej, wyznaczają szerokie autostrady rozwoju gospodarczego, dla województwa śląskiego w szczególności” – powiedział Morawiecki.

Jak dodał, “Putin, który zgotował wojnę na Ukrainie wstrząsnął sytuacją polityczną, transformacją klimatyczną, gospodarczą, energetyczną w Europie, wywołał fale, które docierają do wszystkich zakątków Europy i wywołał nowe myślenie oparte o zdrowy rozsądek”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Minister rozwoju: mechanizmy zamrażania cen energii w Polsce są rewolucyjne. Dlaczego?

Rozwiązania mające na celu zamrożenie w 2023 r. cen energii dla gospodarstw domowych zużywających poniżej 2000 kWh są rewolucyjne. Nie słyszałem, by w Europie któryś z krajów poszedł tak daleko w kierunku ochrony obywateli przed podwyżkami cen energii - ocenił minister Waldemar Buda.

MAP przedstawi rozwiązania dla samorządów i instytucji wrażliwych

Ministerstwo Aktywów Państwowych na najbliższym posiedzeniu rządu przedstawi rozwiązania chroniące samorządy i instytucje wrażliwe przed drastycznie rosnącymi cenami energii - poinformował w piątek resort.
- Reklama -

REKLAMA