Morawiecki: w Budziszewicach łączymy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi

Zobacz

- Reklama -

Premier, podczas konferencji w szkole podstawowej w Budziszewicach w powiecie tomaszowskim (woj. łódzkie) wskazał, że jej budynek powstał w ciągu kilku lat „w technologii, która powoduje, że nasze środowisko jest czystsze, jest lepiej zabezpieczone”. Według Morawieckiego, „eksploatacja tej szkoły jest dużo, dużo tańsza” (niż w przypadku technologii tradycyjnego budownictwa – PAP), a „dzięki tej szkole dzieci uczą się o ekologii”.

„Łączymy nowoczesność, czy supernowoczesność z najnowszymi rozwiązaniami energetycznymi, które będą powodowały, że koszty obsługi ogrzewania, czy klimatyzacji latem będą dużo, dużo niższe” – powiedział premier.

Według szefa rządu nadanie szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego świadczy o połączeniu nowoczesności z „dbałością o naszą tradycję, o ten fundament naszego rozwoju”.

Budynek szkoły w Budziszewicach wybudowano w ramach programu „poprawy jakości powietrza w gminie Budziszewice”. Celem projektu była m.in. „budowa demonstracyjnego, pasywnego zeroenergetycznego budynku dydaktycznego”.

Nowy budynek jest wyposażony w instalacje fotowoltaiczne, które zamontowane są na dachu. Ma to pokrywać całe zapotrzebowanie na energię elektryczną. (PAP)

mfr/ hub/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -