Morawiecki: w Zgierzu, jak w soczewce, skupiają się programy Polskiego Ładu

- Reklama -

Szef rządu w sobotę złożył wizytę w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu, który – stwierdził – jest „perełką sportową” i staje się „jednym z czołowych centrów sportowych co najmniej województwa łódzkiego”.

„Staje się tutaj w Zgierzu coś niebywałego. Otóż mamy do czynienia z powstaniem naprawdę wielkiego ośrodka, wielofunkcyjnego ośrodka sportowego. Takiego, który będzie przyciągał duże imprezy sportowe” – ocenił premier.

Dziękował też posłowi PiS Markowi Matuszewskiemu, który – mówił – jest „dobrym duchem tej inwestycji” i potrafi pozyskiwać środki, ale też pokazywać perspektywy rozwoju dla całego Zgierza.

Morawiecki akcentował jedną z inwestycji – tramwaj łączący Zgierz z Łodzią, który – stwierdził – znakomicie upłynni ruch pomiędzy miastami. „Ten tramwaj bardzo ułatwi życie” – mówił.

Wyraził też zadowolenie, że w mieście dochodzi o całkowitej przebudowy infrastruktury komunikacyjnej. „Cztery wiadukty, które pamiętają jeszcze marszałka Piłsudskiego są całkowicie przebudowywane, modernizowane – windy, przejścia podziemne. To drodzy państwo razem z nowym, będącym już na ukończeniu, dworcem kolejowym tworzy zupełnie nową przestrzeń. Z jednej strony usprawnia komunikację w Zgierzu, a z drugiej strony jest bardzo ważne dla perspektyw rozwojowych, gospodarczych Zgierza” – podkreślił szef rządu.

„W Zgierzu, jak w soczewce, skupiają się programy Polskiego Ładu, programy infrastrukturalne – poprawa, modernizacja infrastruktury drogowej, kolejowej, ale również takie projekty, które mają spowodować, że miasta średniej wielkości, jak Zgierz, będą pięknymi miastami, które będą przyciągać mieszkańców. Będą miastami, z których nie będzie się chciało wyjeżdżać” – mówił Morawiecki. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Hubert Bekrycht

rbk/ hub/ ozk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -