Roadshow inżynierów IT

Morawiecki: wydłużamy okres konsultacji ustawy związanej z systemem podatkowym

- Reklama -

„Chcę przedłużyć okres konsultacji związanej z systemem podatkowym, aby każdy mógł się wypowiedzieć i aby ta debata publiczna nad ustawą związaną z systemem podatkowym przebiegła spokojnie. Dlatego o kolejne trzy tygodnie, czyli już do pięciu tygodni, wydłużymy termin konsultacji społecznych” – powiedział premier podczas czwartkowej wizyty w firmie Wiśniowski.

Dodał, że zależy mu na tym, aby zmiany podatkowe były dobrze skonsultowane. „Zdążymy z całym procesem do końca listopada” – podkreślił.

Szef rządu powiedział, że sukces firm takich jak Wiśniowski pod Nowym Sączem to dowód, że Polska jest w okresie boomu gospodarczego i boomu budowlanego.

„Polska gospodarka wraz z Polskim Ładem wkracza w okres bardzo mocnego rozwoju gospodarczego. Polski Ład jest poszukiwaniem, jest próbą propozycji dla polskich pracowników i przedsiębiorców, żebyśmy razem na tej łodzi polskiej gospodarki płynęli i osiągali jak największe prędkości. Na tym mi zależy. Myślę, że na tym zależy wszystkim przedsiębiorcom, ale na tym na pewno również zależy pracownikom, bo dzięki temu ich wynagrodzenia będą wyższe” – powiedział. (PAP)

autor: Marek Siudaj, Małgorzata Werner-Woś, Małgorzata Wosion-Czoba

ms/ mmw/ wos/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -