- Reklama -

Morawiecki: z każdą podana dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń

Zobacz

- Reklama -

W sobotę w całym kraju wchodzą w życie nowe obostrzenia epidemiczne. Zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne. Obowiązują też nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. Dotychczasowe ograniczenia zostały przedłużone.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia.

Premier w opublikowanym w sobotę w mediach społecznościowych wpisie ocenił, że sytuacja jest trudna. „Państwo polskie rzuciło wszystkie środki, siły i odwody do ratowania zdrowia i życia Polaków. Ponieśliśmy olbrzymie koszty w wielu dziedzinach. Zjednoczymy się w tym kluczowym momencie i wspomóżmy wysiłki wszystkich służb odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo” – napisał.

„Rok temu jako broń mieliśmy wyłącznie dyscyplinę i solidarność – dziś stoi za nami także nauka” – podkreślił. „Z każdą podana dawką szczepionki jesteśmy bliżej zniesienia obostrzeń. Nie zmarnujmy tej wielkiej szansy. Zostańmy w domach” – zaapelował Mateusz Morawiecki.Jak poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia, badania laboratoryjne potwierdziły ostatniej doby 31 757 nowych przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 448 osób. (PAP)

autor: Grzegorz Bruszewski

gb/ krap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -