MSW Białorusi: protesty przekształcają się w zagrożenie terrorystyczne

Zobacz

- Reklama -

Jak przekazano, według śledczych w środę wieczorem podpalono cztery samochody zaparkowane przed budynkiem prokuratury w Salihorsku. Również w czwartek poinformowano o zatrzymaniu w Żodzinie mężczyzny, podejrzewanego o próbę podpalenia budynku prokuratury 8 października. MSW podało, że również w środę w Salihorsku ktoś podpalił budynek Państwowego Komitetu Ekspertyz Sądowych.

„Jest to oczywiste, że wczorajsze tematyczne protesty przekształcają się w zagrożenie terrorystyczne. Funkcjonariusze organów ścigania nie pozostawią bez uwagi ani jednego podobnego przypadku i podejmą wszelkie kroki w celu uniemożliwienia i wykrycia przestępstw” – napisała rzeczniczka MSW Wolha Czamadanawa w komunikatorze Telegram.

Od wyborów prezydenckich z 9 sierpnia, w których według oficjalnych wyników Łukaszenka zdobył ponad 80 proc. głosów, na Białorusi trwają protesty. Ich uczestnicy nie uznają rezultatów i domagają się powtórnych wyborów.

We wtorek Łukaszenka zagroził, że znajdzie każdego uczestnika protestów i każdy z nich „odpowie za swoje działania”. Zagroził też, że w niedzielę w Mińsku będzie zaprowadzony porządek. Od sierpnia w każdą niedzielę odbywają się wielotysięczne demonstracje zwolenników opozycji. (PAP)

ndz/ kar/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -