MSZ: wzmożony ruch na trasach do/z Chorwacji, korki na przejściach granicznych

- Reklama -

MSZ pytane przez PAP o utrudnienia dla kierowców na popularnym w wakacje kierunku do i z Chorwacji odpowiedział: „Polskie służby konsularne potwierdzają wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych”

Podkreślił, że dotyczy to wszystkich przejść granicznych oraz bramek autostradowych. „Długość oczekiwania i płynność jazdy zmienia się w zależności od natężenia ruchu” – dodano w odpowiedzi.

MSZ zaleca kierowcom sprawdzanie aktualnej sytuacji na drogach w internecie. „Sytuację na poszczególnych przejściach granicznych (w tym okres oczekiwania) można śledzić na stronach: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#border-crossings, a przejezdność dróg na: https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#traffic-flow-and-road-conditions” – podano. Zapewniono, że strony są na bieżąco aktualizowane.

Ambasada RP w Zagrzebiu w piątkowym wpisie na profilu FB opublikowała stosowne ostrzeżenie i zaapelowała o szczególną ostrożność. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk, Mikołaj Małecki

krz/ mml/ lena/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -