Müller: nie zapadły żadne wiążące decyzję ws. podatku od nadmiarowych zysków spółek

Udostępnij

Podczas piątkowej konferencji prasowej rzecznik rządu był pytany, czy są decyzje ws. podatku od nadmiarowych zysków spółek Skarbu Państwa.

W ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki pytany w Rypinie (woj. kujawsko-pomorskie), dlaczego podczas kryzysu cierpią zwykli Polacy, podczas gdy spółki Skarbu Państwa notują zyski, zapowiedział, że rząd wypracuje mechanizm podzielenia się tymi zyskami z obywatelami. “Albo poprzez regulatora, albo same spółki wypracujemy mechanizm podzielenia się tymi zyskami z obywatelami, albo wprowadzimy – tak, jak Francja, Anglia, Hiszpania – podatek od zysków nadzwyczajnych na te spółki gazowe, energetyczne, które mają, rzeczywiście, bardzo wysokie zyski. Najbliższe miesiące przyniosą rozstrzygnięcie” – zapowiedział premier.

W piątek rzecznik rządu poinformował, że trwa analiza, jeśli chodzi o “kwestie związane z możliwym dodatkowym opodatkowaniem niektórych obszarów, nie tylko spółek Skarbu Państwa, ale generalnie podatkiem od zysków nieproporcjonalnych”. “Do tego potrzebne są dodatkowe analizy, ale także uwzględnienie inwestycji spółek, bo pamiętajmy, że wiele spółek Skarbu Państwa dokonuje inwestycji, które mają na celu zapewnić w przyszłości dodatkowe bezpieczeństwo energetyczne czy inwestycji w różnych obszarach swojego funkcjonowania” – mówił Müller.

“Na ten moment nie mam szczegółów do przedstawienia. Decyzje wiążące nie zapadły” – dodał. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Budowa domu bez pozwolenia do 70 mkw. już niedługo wejdzie w życie

Domy jednorodzinne powyżej 70 mkw. będą zwolnione z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, podobnie będzie z przydomowymi schronami do 35 mkw. - wynika z projektu noweli Prawa budowlanego zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Specjalne gry wideo poprawiają uwagę i pamięć u seniorów

Dzięki specjalnie opracowanym grom komputerowym seniorzy mogą poprawić uwagę i pamięć oraz inne funkcje poznawcze, a nawet polepszyć poczucie równowagi i obniżyć ciśnienie tętnicze – informuje pismo „Proceedings of the National Academy of Sciences” (PNAS).
- Reklama -

REKLAMA