Najmniej zaszczepionych przeciw COVID-19 na Podkarpaciu. Najwięcej na Mazowszu

Udostępnij

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział w środę, że jeśli dzienna liczba nowych przypadków zachorowań na COVID-19 w skali kraju przekroczy 1000, wprowadzone zostaną obostrzenia, które na początek obejmą regiony z najniższą liczbą szczepień.

Z informacji przekazanych PAP przez resort zdrowia wynika, że najmniej osób zaszczepiło się w województwach: podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

W Podkarpackiem zaszczepionych jest 36,82 proc. dorosłych mieszkańców, w Lubelskiem – 40,17 proc., w woj. świętokrzyskim – 42,85 proc., a w woj. warmińsko-mazurskim – 43,81 proc.

Próg 50 proc. przekraczają tylko cztery województwa. Najwyższy wynik ma woj. mazowieckie – 52,93 proc., za nim są województwa: dolnośląskie – 51,28 proc i pomorskie – 51,11 proc., a dalej woj. zachodniopomorskie – 50,22 proc.

W woj. lubuskim zaszczepiło się 49,56 proc., w woj. wielkopolskim 49,46 proc., w woj. łódzkim – 49,24 proc., zaś w woj. śląskim – 49,09 proc.

W woj. kujawsko-pomorskim zaszczepionych jest 48,15 proc., w woj. małopolskim – 45,96 proc., w woj. opolskim – 44,33 proc., zaś w woj. podlaskim – 44,19 proc.

“Tereny, gdzie jest niski poziom zaszczepienia, będą w pierwszej kolejności podlegały wprowadzaniu obostrzeń, bo tam jest większe ryzyko transmisji koronawirusa” – akcentował w środę Niedzielski. (PAP)

autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ mir/

Źródło:PAP

Zobacz

Resort klimatu: Polska i Czechy przekażą KE list poparcia dla gazociągu Stork II

Polska i Czechy w najbliższych dniach oficjalnie przekażą najwyższym przedstawicielom Komisji Europejskiej wspólny list poparcia dla budowy gazociągu Stork II i terminala FSRU w Gdańsku - podało w piątek Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

Rzecznik rządu: dla dużych rodzin i rolników limit zużycia energii elektrycznej będzie wyższy

Rada Ministrów przyjęła projekt, dzięki któremu limit zużycia energii elektrycznej, po cenie z 2022 r., dla rodzin z kartą dużej rodziny oraz rolników wyniesie 3 tys. kWh - poinformował w poniedziałek wieczorem rzecznik rządu Piotr Müller.
- Reklama -

REKLAMA