Negatywny wpływ rabatów na paliwa na wyniki Orlenu może wynieść do 200 mln zł (opinia)

Udostępnij

“Negatywny efekt może wynieść według naszych szacunków do 200 mln zł. Kwota nie wydaje się istotna z punktu widzenia skali Grupy (do 7 proc. EBITDY detalu i 1 proc. EBITDY LIFO całej Grupy 2022P)” – napisał Michał Kozak w raporcie Trigon DM.

“Strategia PKN na „podzielenie się” częścią rekordowych zysków tegorocznych wydaje się rozsądna. Nie można wykluczyć jednak kontynuacji rabatów w kolejnych miesiącach” – dodał.

PKN Orlen od 27 czerwca do końca wakacji oferuje rabat 30 gr/l na benzynę i ON dla posiadaczy aplikacji VITAY. Promocja dotyczy trzech tankowań miesięcznie do 50 litrów każde, czyli łącznie do 150 litrów miesięcznie.

Klienci będący w programie VITAY, mający kartę dużej rodziny, mogą korzystać z promocji – trzy tankowania w miesiącu do 50 litrów, ale w ich przypadku obniżka wynosi 40 gr/litr.

Podczas poniedziałkowej sesji, przed godziną 12:00, za jedną akcję PKN Orlen płacono 65,66 zł, po wzroście o 1,48 proc. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

CPK: rusza postępowanie ws. projektowania KDP na odcinku Warszawa-Łódź

Rozpoczyna się postępowanie wykonawcze w zakresie projektowania pierwszego elementu sieci Kolei Dużych Prędkości w Polsce, ok. 140-kilometrowego odcinka między Warszawą i Łodzią - poinformowała spółka Centralny Port Komunikacyjny. To jeden z elementów umowy opiewającej na ponad 7 mld zł.

Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustami

Polska Grupa Górnicza ostrzega przed oszustami rozsyłającymi smsy z linkiem do fałszywego sklepu internetowego z węglem z kopalń PGG. Wcześnie oszuści spreparowali także rzekomą witrynę internetową innego producenta węgla, Węglokoksu Kraj, który nie prowadzi internetowej sprzedaży.
- Reklama -

REKLAMA