NFOŚiGW przeznaczy 1 mld zł na wsparcie rozbudowy sieci pod stacje ładowania

- Reklama -

„Chcemy skorzystać z Funduszu Modernizacyjnego i mamy uzgodnione z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym i uruchomimy jeszcze w roku 2021 wsparcie dla operatorów systemu dystrybucyjnego (OSD) na rozbudowę sieci dystrybucyjnej, która służy umożliwieniu instalacji stacji ładowania, przede wszystkim instalacji szybkich i ultraszybkich” – powiedział Lorkowski.

„Na ten cel przeznaczymy jako Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej kwotę 1 mld zł” – dodał. Jego zdaniem kwota ta powinna pozwolić na wybudowanie 4000 km linii energetycznych oraz 800 stacji transformatorowych.

Wiceprezes NFOŚiGW poinformował też, że Komisja Europejska powinna jeszcze w październiku wydać decyzję w sprawie wsparcia dla programu stacji ładowania i tankowania wodoru. „Mam nadzieję, że w listopadzie będziemy mogli ogłosić nabory w zakresie wsparcia infrastruktury ładowania i tankowania wodoru” – stwierdził Lorkowski.

Dodał, że na dotacje do stacji wodorowych NFOŚiGW zamierza przeznaczyć 670 mln zł, a ich beneficjentami będą mogły być jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorcy, spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe i rolnicy.(PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/ mk/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -