NFOŚiGW przeznaczy ćwierć mld zł dla gmin uzdrowiskowych

Zobacz

- Reklama -

NFOŚiGW wyjaśnił, że o starcie nowego programu poinformował szef resortu klimatu i środowiska Michał Kurtyka podczas poniedziałkowego spotkania w z samorządowcami w Szczawnie-Zdroju.

Nabór w programie będzie ciągły i potrwa do 2024 roku bądź do wyczerpania środków.

Jak wyjaśniono, program „Klimatyczne Uzdrowiska” będzie się składać z dwóch części: adaptacja do zmian klimatu oraz wsparcie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej na terenie gmin uzdrowiskowych.

NFOŚiGW poinformował, że celami programu są m.in. upowszechnianie nowoczesnych, efektywnych i skutecznych rozwiązań w miastach uzdrowiskowych; poprawa jakości powietrza; zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych na terenie uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej; inwestycje w poprawę efektywności energetycznej, a także działania w zakresie adaptacji do zmian klimatu w miastach, w tym zielono-niebieskiej infrastruktury.

Beneficjentami programu będą mogły być jednostki samorządu terytorialnego posiadające status uzdrowiska lub obszaru ochrony uzdrowiskowej, spółki prawa handlowego, w których jednostki samorządu terytorialnego posiadają 100 proc. udziałów i są powołane do realizacji zadań własnych JST. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ je/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -