Niedzielski o odmrażaniu gospodarki: nie będzie mocnych zmian w harmonogramie

Zobacz

- Reklama -

Niedzielski w Radiu Plus był pytany, czy rząd rozważa przyspieszenie terminów odmrażania gospodarki. Minister przyznał, że ta kwestia jest analizowana i prawdopodobnie będzie omawiana podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Ocenił, że z jednej strony są przesłanki do takiego przyspieszenia, ponieważ średnia tygodniowa liczba zachorowań „jest niższa niż była w najniższym punkcie między drugą a trzecią falą, czyli w lutym”.

„Z drugiej strony te ostatnie dni – mówię o wczorajszym i prawdopodobnie dzisiejszym – to będą lekkie wzrosty zachorowań w stosunku do poprzedniego tygodnia, ale wynika to przede wszystkim z tej anomalii majówkowej, czyli z tego, że w poprzednim tygodniu poniedziałek był dniem wolnym i mamy pewnego rodzaju przesunięcie” – powiedział.

Dodał, że informacje na ten temat będą przekazane po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

„To na pewno nie będą ruchy, które będą mocno zmieniały ten harmonogram, który w tej chwili realizujemy. Raczej trzeba się spodziewać kosmetycznych ruchów niż jakiegoś zdecydowanego przyspieszenia” – zaznaczył Niedzielski.(PAP)

autorka: Olga Zakolska

ozk/ dki/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -