Niedzielski: tylko osoby zaszczepione nie będą wliczane do limitów

Zobacz

- Reklama -

Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia został poproszony o doprecyzowanie, czy do limitów związanych z sytuacją epidemiczną nie będą wliczane tylko osoby zaszczepione, czy także ozdrowieńcy do pół roku po przechorowaniu Covid-19.

„Na tę chwilę tylko osoby zaszczepione, taka będzie regulacja w rozporządzeniu” – odpowiedział Niedzielski.

Na konferencji padło też pytanie, czy poza możliwością uniknięcia kwarantanny i niewliczaniem do limitu osób, rząd zastanawia się nad zwiększeniem przywilejów dla osób zaszczepionych.

„Jeśli chodzi o kwestię benefitów, czy ułatwień związanych z wykonaniem szczepienia, to my prowadzimy politykę neutralną – uwzględniamy przede wszystkim informacje, że osoba zaszczepiona jest bezpieczna dla otoczenia i w związku z tym nie naraża osób, z którymi przebywa, na zakażenie, przynajmniej w tym dużym stopniu, bo zawsze jakieś minimalne ryzyko istnieje” – powiedział Niedzielski.

Dlatego – wskazał – benefity wiążące się z zaszczepieniem się dotyczą przede wszystkim sfer, gdzie jest ryzyko bezpieczeństwa epidemicznego. „Czyli właśnie limity, czyli właśnie niepopadanie w kwarantannę” – dodał.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

reb/ mok/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -