Niedzielski: w kwietniu będzie decyzja o zniesieniu stanu epidemii

Udostępnij

Szef resortu zdrowia w rozmowie z Polsat News podkreślił, że prowadzone są analizy prawne związane z przekształceniem stanu epidemii w stan zagrożenia epidemicznego.

“Absolutnie stan zagrożenia epidemicznego będzie utrzymany i z takim niepokojem będziemy czekali na wrzesień, na okres powakacyjny” – zaznaczył.

Pytany o czwartą dawkę szczepionki przeciw COVID-19, odpowiedział, że ministerstwo z uwagą patrzy na ostatnią rekomendację EMA, która zaleciła szczepienia czwartą dawką osób powyżej 80 lat.

Przekazał, że w najbliższych dniach podjęta zostanie decyzja, a dzisiaj – w czwartek – zbiera się sztab, który to rozwiązanie będzie analizował.

“To nie jest perspektywa wakacji, tylko perspektywa najbliższego czasu” – powiedział.

Niedzielski dodał, że ministerstwo patrzy również na działania innych krajów, które szczepią czwartą dawką osoby z upośledzoną odpornością.(PAP)

Autorka: Aleksandra Kiełczykowska

ak/ joz/

Źródło:PAP

Zobacz

USA: borelioza szaleje na obszarach wiejskich; w ciągu 15 lat wzrosła o 357 proc.

W latach 2007-2021 następował stały wzrost przypadków boreliozy, przez co choroba ta stała się prawdziwym postrachem społeczeństw - wynika z badania FAIR Health. Na obszarach wiejskich w USA liczba diagnoz tzw. choroby z Lyme wzrosła o 357 proc.; w miastach wzrost ten jest nieco wolniejszy i wynosi 65 proc.

Międzynarodowy rynek węgla gorączkowo szuka alternatyw dla węgla z Rosji – ARP

Międzynarodowy rynek węgla gorączkowo szuka alternatyw dla węgla z Rosji - wynika z opracowania Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP).
- Reklama -

REKLAMA