Niemcy: 1 osoba nie żyje, kilka poważnie rannych po wybuchu w Leverkusen

- Reklama -

Trwają poszukiwania czterech osób.

Do eksplozji, która wywołała pożar w położonym na terenie parku składzie odpadów, doszło o godz. 9.40, jej przyczyny są wciąż nieznane – poinformowała firma Currenta. Krótko po godz. 13 przekazała, że pożar został ugaszony.

Federalny Urząd Ochrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof zakwalifikowała wypadek jako „ekstremalne zagrożenie” oraz wezwała okoliczną ludność do pozostania w domach i zamknięcia drzwi i okien. Currenta zaleciła również wyłączenie klimatyzacji, podczas gdy powietrze wokół miejsca wybuchu jest badane pod katem ewentualnych toksycznych skażeń.

Po południu straż pożarna w odległej o ok. 15 km Kolonii poinformowała, że na razie w otaczającym miejsce wypadku powietrzu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, a sytuacja jest cały czas dalej monitorowana.

Zamknięto kilka okolicznych autostrad. Na miejsce skierowano wiele jednostek policji, straży pożarnej, w tym śmigłowce, oraz karetki pogotowia – przekazała kolońska policja. Z powodu prowadzonej akcji ratowniczej policja apeluje o omijanie okolic Leverkusen.

Na terenie parku przemysłowgo o nazwie Chempark działa ponad 30 firm, w tym jeden z największych niemieckich koncernów chemicznych – Bayer. Chempark położony jest bardzo blisko Renu.

Leverkusen jest zamieszkiwane przez ponad 150 tys. mieszkańców i od południa bezpośrednio graniczy z Kolonią – czwartym pod względem liczby ludności miastem Niemiec.(PAP)

adj/ akl/

Czytaj więcej wiadomości ze świata

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -