Niemcy: Importerzy nie spodziewają się niedoboru węgla pomimo zakazu importu z Rosji

Udostępnij

Głównymi dostawcami są obecnie USA, RPA, Australia, Indonezja i Kolumbia.

Według VdKi w 2021 r. prawie 50 proc. importu węgla kamiennego i koksu pochodziło z Rosji, 17 proc. – z USA, a ponad 13 proc. – z Australii.

Z Rosji było to prawie 20,5 mln ton. Od stycznia do maja włącznie do Niemiec sprowadzono jeszcze około 7,2 mln ton węgla kamiennego. Rosyjski węgiel był wykorzystywany głównie jako paliwo dla elektrowni. (PAP)

bml/ mal/

Źródło:PAP

Zobacz

Andrzej Duda dla “Gazety Polskiej”: Polska w Nuclear Sharing. Temat jest otwarty

Problemem przede wszystkim jest to, że nie mamy broni nuklearnej. Nic nie wskazuje na to, żebyśmy w najbliższym czasie jako Polska mieli posiadać ją w naszej gestii. Zawsze jest potencjalna możliwość udziału w Nuclear Sharing. Rozmawialiśmy z amerykańskimi przywódcami o tym, czy Stany Zjednoczone rozważają taką możliwość. Temat jest otwarty – powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla tygodnika "Gazeta Polska".

ARP: w sierpniu najniższa w tym roku miesięczna produkcja i sprzedaż węgla

Polskie kopalnie w sierpniu br. wyprodukowały 3,8 mln ton węgla kamiennego, wobec blisko 4 mln ton miesiąc wcześniej i prawie 4,3 mln ton przed rokiem. Miesięczna produkcja i sprzedaż węgla (4 mln ton) były w sierpniu najniższe w tym roku - podała we wtorek Agencja Rozwoju Przemysłu.
- Reklama -

REKLAMA