- Reklama -

Niemcy: padł dzienny rekord szczepień; media: „to wciąż poniżej średniej unijnej”

Zobacz

- Reklama -

„To nowy dzienny rekord” – napisał w czwartek na Twitterze federalny minister zdrowia Jens Spahn. Dzień wcześniej zaszczepiono 564 000 osób. Poprzedni rekordowy poziom odnotowano tydzień temu – było to 725 000 szczepień w jeden dzień.

Obecnie w pełni zaszczepionych jest 5 276 028 osób, co stanowi 6,3 procent całej populacji. Łącznie 14 773 908 osób otrzymało co najmniej jedną dawkę. Największy postęp odnotowano w Bremie. Tam 20 procent populacji otrzymało już co najmniej jedno szczepienie.

Kampania szczepień przyspieszyła po świętach Wielkanocy, kiedy dołączyli do niej lekarze rodzinni, ale pod względem szczepień sytuacja w Niemczech nadal jest gorsza niż w wielu innych krajach.

W środę dziennik „Frankfurter Allgemeine Zeitung” pisał: „Spojrzenie na liczby pokazuje, jak źle radzą sobie Niemcy ze szczepieniami. W Ameryce 22 procent obywateli jest już w pełni zabezpieczonych przed wirusem, w Chile jest to ponad 24 procent, a w Izraelu nawet 57 procent. Niemcy mają tylko 6,2 procent. Średnia unijna wynosi 6,9 proc. Ponieważ każde państwo członkowskie otrzymuje taką samą ilość szczepionki w stosunku do liczby ludności, różnica w stosunku do średniej europejskiej odpowiada stratom wynikającym z lokalnej kampanii szczepień. (…) Dla kraju, który szczyci się posiadaniem jednego z najlepszych systemów opieki zdrowotnej na świecie jest to żenujące”.

bml/ jar/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -