Niemcy: ponad połowa mieszkańców kraju w pełni zaszczepiona przeciw Covid-19

- Reklama -

Spahn ponownie zaapelował do obywateli, aby się szczepili.

„Im więcej osób zaszczepi się teraz, tym bezpieczniejsze będą jesień i zima” – podkreślił minister zdrowia, odnosząc się do rosnących danych dotyczących infekcji oraz obaw przed czwartą falą koronawirusa jesienią. Instytut im. Roberta Kocha (RKI) szacuje, że tzw. odporność stadna wymaga, aby odsetek szczepień wynosił ponad 80 proc.

Ze względu na spowalniającą akcję szczepień w kraju trwają dyskusje na temat ewentualnego wprowadzenia obowiązku przyjęcia preparatu na Covid-19 lub zachęt finansowych, np. w wysokości 100 euro, dla niezdecydowanych. Ten ostatni pomysł nie podoba się współprzewodniczącej socjaldemokratycznej partii SPD Saskii Esken, która w środę w porannym programie telewizji RTL/ntv, zwróciła uwagę, że w takim przypadku ci, którzy byli zaszczepieni wcześniej, pytaliby, dlaczego nie otrzymali premii. Jej zdaniem w ruchliwych miejscach miast niezbędne są mobilne punkty szczepień. „Akcja szczepień musi teraz przyjść do ludzi, skoro ludzie nie przychodzą na szczepienia” – zaznaczyła.

Liczba zakażeń koronawirusem rośnie w Niemczech od trzech tygodni. RKI poinformował w środę o 2768 nowych zakażeniach koronawirusem. Tydzień temu zarejestrowano 2203 nowe zakażenia.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

bml/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -