Niemcy: Scholz odrzucił propozycję spotkania z Bidenem w sprawie Ukrainy; „Trudno w to uwierzyć”

Udostępnij

Biden miał zaproponować Scholzowi osobiste spotkanie w Waszyngtonie. Byłaby to jednocześnie wizyta inauguracyjna niemieckiego kanclerza, jednak najważniejszym tematem miała być koordynacja wspólnych amerykańsko-niemieckich działań w związku z zagrożeniem wojną na Ukrainie.

W artykule pt. „Dlaczego Olaf Scholz nie ma czasu dla Joe Bidena?” jako powód odmowy Scholza podawane są zaplanowane na najbliższe dni wyjazdy i spotkania kanclerza.

Teraz poszukiwany jest nowy, dogodny dla obu stron termin wizyty. Do osobistej dyskusji Bidena i Scholza może dojść najwcześniej na początku lub w połowie lutego.

„Trudno w to uwierzyć” – komentuje „Der Spiegel”.

Według niemieckiego tygodnika „Rosja tworzy największe zagrożenie od czasu zakończenia zimnej wojny, gromadząc ok. 100 tys. żołnierzy na granicy z Ukrainą (…), a kanclerz Niemiec uważa, że w związku ze swoim kalendarzem spotkań nie może znaleźć czasu dla amerykańskiego prezydenta”. (PAP)

kjm/ kgod/

Źródło:PAP

Zobacz

Vectra AI w finale Microsoft Security Excellence Awards

Vectra AI została finalistą w kategorii Security Independent Software...

Naukowcy: kanaliki w czaszce chronią mózg

Czaszka jest pełna małych kanalików, do których wnika płyn mózgowo-rdzeniowy. Dzięki temu obecny w kościach czaszki szpik pomaga zwalczać infekcje.
- Reklama -