Niemcy: Szefowa MSZ wyklucza złagodzenie sankcji wobec Rosji

Udostępnij

Złagodzenie sankcji nie zapewni dostaw gazu z Rosji, za to “bylibyśmy podwójnie narażeni na szantaż” – powiedziała polityk Zielonych w czwartek podczas debaty z obywatelami w Bremie.

Dlatego Niemcy będą wspierać Ukrainę “tak długo, jak będzie ona nas potrzebować – podkreśliła Baerbock. – I dlatego będziemy również utrzymywać sankcje, a jednocześnie dbać o to, żeby społeczeństwo w naszym kraju nie było podzielone”.

Państwa zachodnie od początku wojny krok po kroku zaostrzają sankcje wobec Rosji. Politycy postkomunistycznej partii Lewica i skrajnie prawicowej AfD apelowali o złagodzenie przepisów, ponieważ obciążają one także niemiecką gospodarkę – przypomina portal dziennika “Berliner Zeitung”. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Jakość pracy chirurga zależna od płci? Badania dały jasną odpowiedź

Nowe badanie dotyczące Japonii nie wykazało różnic w odsetkach zgonów lub powikłań pomiędzy zabiegami wykonanymi przez chirurgów płci męskiej i żeńskiej pomimo faktu, że kobietom-chirurgom częściej niż chirurgom płci męskiej przydziela się pacjentów wysokiego ryzyka – informuje "British Medical Journal” (BMJ).

Prezes PAIH: chcemy promować w świecie Polskę jako markę

Chcemy promować w świecie Polskę jako markę samą w sobie - powiedział w środę prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu Krzysztof Drynda podczas PAIH Forum Biznesu 2022. Dodał, że polscy przedsiębiorcy są gotowi do ekspansji na pozaeuropejskie rynki, takie jak Afryka i Bliski Wschód.
- Reklama -

REKLAMA