Niemcy/ Władze: magazyny gazu są zapełnione w prawie 70 procentach

Udostępnij

Nowe rozporządzenie przewiduje, że niemieckie magazyny muszą być 1 września zapełnione w co najmniej 75 procentach. 1 października ma to być 85 procent, a 1 listopada 95 procent – przypomina portal RND.

Według Muellera trzy czwarte wszystkich magazynów gazu w RFN jest już zapełnionych w ponad 80 procentach, a w niektórych przypadkach w ponad 85 procentach. Problemem jest “garść magazynów”, które wcześniej były w rękach rosyjskich, jak Rehden w Dolnej Saksonii czy Wolfersberg w Bawarii. Poziomy napełnienia są tam znacznie niższe – poinformował Mueller we wtorek po konferencji z rządem Meklemburgii-Pomorza Przedniego. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Budowa domu bez pozwolenia do 70 mkw. już niedługo wejdzie w życie

Domy jednorodzinne powyżej 70 mkw. będą zwolnione z konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, podobnie będzie z przydomowymi schronami do 35 mkw. - wynika z projektu noweli Prawa budowlanego zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

Premier Morawiecki do prezydenta Warszawy: zapraszam do rozmów za stołem, nie na ulicy

Zawsze i często spotykam się z różnymi organizacjami, także samorządowymi, zapraszam do rozmów za stołem, nie na ulicy - napisał premier Mateusz Morawiecki w odpowiedzi na wpis prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który stwierdził, że premier spotyka się jedynie z samorządowcami przychylnymi władzy.
- Reklama -

REKLAMA