- Reklama -

Niemcy: Bawaria podpisze w środę umowę przedwstępną na produkcję rosyjskiej szczepionki Sputnik V

Zobacz

- Reklama -

Jeśli szczepionka zostanie zatwierdzona przez Europejską Agencję Leków, Bawaria otrzyma ją natychmiast – dodał Soeder, cytowany przez portal RND.

„Jeśli Sputnik zostanie zatwierdzony w Europie, (…) Bawaria otrzyma dodatkowe dawki szczepionki za pośrednictwem tej firmy – myślę, że będzie to 2,5 miliona dawek – prawdopodobnie w lipcu, w celu zwiększenia dodatkowych możliwości szczepień w Bawarii” – powiedział szef regionalnego rządu.

Rosyjska szczepionka jest obecnie nadal testowana przez Europejską Agencję Leków (EMA). Zakład w Illertissen miałby po zatwierdzeniu produkować szczepionkę na zlecenie twórców Sputnika.

Informacja ta wywołała poruszenie, ale spotkała się także z krytyką. Dietmar Bartsch, szef grupy parlamentarnej partii Lewica w Bundestagu, powiedział na przykład, że Soederowi chodziło o sygnał „Bawaria przede wszystkim!”. „W kryzysie potrzebna jest przede wszystkim solidarność, a nie bezgraniczny egoizm dyktowany własną karierą” – powiedział Bartsch w rozmowie z RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND).

bml/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -