Nuncjatura Apostolska: Bp Andrzej Siemieniewski został mianowany biskupem diecezji legnickiej

- Reklama -

Jak czytamy w komunikacie przesłanym w poniedziałek PAP, jednocześnie papież Franciszek przyjął rezygnację biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego z posługi biskupa legnickiego.

„Decyzję papieża ogłosiła dziś w południe Stolica Apostolska” – poinformowali autorzy komunikatu.

Andrzej Siemieniewski urodził się 8 sierpnia 1957 roku we Wrocławiu. Tam też przyjął 1 czerwca 1985 r. święcenia kapłańskie. 5 stycznia 2006 roku został mianowany biskupem, a konsekrowany 11 lutego 2006 roku.

Jest profesorem nauk teologicznych, doktorem habilitowanym teologii duchowości Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu i doktorem teologii Papieskiego Uniwersytetu Św. Tomasza z Akwinu w Rzymie.

Bp Siemieniewski jest również delegatem KEP ds. Stowarzyszenia „Rodziny Nazaretańskie”, delegat KEP ds. Federacji Bibliotek Kościelnych „Fides”, członkiem zespołu ds. kontaktów z Polską Radą Ekumeniczną (ds. kontaktów z Polskim forum Chrześcijańskim ) oraz członkiem Rady Naukowej KEP. (PAP)

autor: Iwona Żurek

iżu/ krap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -