„NYT”: Biden rozważa nominację Marka Brzezinskiego na ambasadora USA w Polsce

Zobacz

- Reklama -

Korespondentka „NYT” w Białym Domu Annie Karni przypomina na łamach gazety, że Mark Brzezinski był ambasadorem USA w Szwecji w latach 2011-2015 za administracji Baracka Obamy. Jest bratem Miki Brzezinski, prowadzącej program „Morning Joe” w telewizji MSNBC.

Urodzony w 1965 r. Mark Brzezinski jest prawnikiem i dyplomatą, znawcą amerykańskiej polityki zagranicznej.

Jak informuje „NYT”, powołując się na dwie osoby zaznajomione z procesem nominacji, Biden planuje ogłosić, że wybrał R. Nicholasa Burnsa, doświadczonego dyplomatę i byłego ambasadora USA przy NATO, na ambasadora w Chinach, a burmistrza Los Angeles Erica Garcettiego na ambasadora w Indiach. Prezydent wybrał również Thomasa R. Nidesa, wiceprzewodniczącego banku Morgan Stanley i byłego zastępcę sekretarza stanu za rządów Obamy, na stanowisko ambasadora USA w Izraelu.

Prezydent Stanów Zjednoczonych przeglądał listy nazwisk na część kluczowych stanowisk przez kilka miesięcy, wykazując głębokie zainteresowanie i zaangażowanie w proces selekcji – przekazali urzędnicy administracji.

„NYT” podał, że urzędnik Białego Domu odmówił w środę komentarza na temat terminu ogłoszenia nominacji; powiedział, że żadne z nazwisk nie jest ostateczne, dopóki administracja nie wyda w tej sprawie oficjalnego oświadczenia.(PAP)

cyk/ akl/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -