Orlen zmieni nazwę? Obajtek rozwiewa wątpliwości

PAP
PAP 2 min czytania

“ORLEN to jedna z najcenniejszych polskich marek, którą będziemy dalej rozwijać zarówno w kraju, jak i zagranicą. Dlatego nazwa „ORLEN” na pewno pozostanie, rozważamy jedynie zmianę w odniesieniu do PKN, czyli Polski Koncern Naftowy” – poinformował PAP prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

“Po przejęciu Grupy LOTOS i PGNiG, a wcześniej Energi, jesteśmy koncernem mulitenergetycznym, z ambitnymi planami rozwoju w obszarze odnawialnych źródeł energii, elektromobilności, energetyki jądrowej i wodoru. Określenie „naftowy” nie odpowiada już ani zakresowi działalności Orlenu, ani naszym celom biznesowym” – dodał.

Obajtek zaznaczył, że w identyfikacji wizualnej spółki na potrzeby marketingowe wykorzystywana jest tylko nazwa „ORLEN” i biało-czerwone logo przedstawiające stylizowaną głowę orła. Te elementy nie zmienią się, dlatego ewentualna modyfikacja nazwy nie pociągnie za sobą konieczności rebrandingu. “To oznacza, że cały proces będzie w zasadzie bezkosztowy” – podkreślił Obajtek.

Zaznaczył, że nie ma jeszcze ostatecznej decyzji co do zmian w skrótowcu PKN i jego rozwinięciu. Prowadzone są analizy, a ich wyniki posłużą do opracowania wniosków do odpowiednich organów spółki. Dodał, że decyzja o zmianie nazwy musi być zaakceptowana nie tylko przez zarząd, ale również radę nadzorczą i walne zgromadzenie.

Daniel Obajtek nie wskazał konkretnej daty, kiedy to nastąpi.

“Jest jeszcze za wcześnie na podawanie terminów, ale na pewno będziemy działać dynamicznie” – zapewnił.

PKN Orlen podaje, że jest zintegrowanym koncernem multienergetycznym, prowadzącym działalność w Europie Środkowej i Kanadzie. Zapewnia energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków, a jego produkty dostępne są w blisko 100 krajach na 6 kontynentach. W skład Grupy PKN Orlen wchodzą m.in. Energa, Grupa Lotos, PGNiG, Anwil. Spółka ma rafinerie w Polsce Czechach i na Litwie oraz produkcję petrochemiczną w Płocku. Spółka posiada też 3100 stacji paliw w regionie Europy Środkowo – Wschodniej oraz prowadzi działalność wydobywczą w zakresie ropy naftowej i gazu w Polsce i na Szelfie Norweskim. Koncern inwestuje obecnie w odnawialne źródła energii. Spółka podkreśliła, że energetyka odnawialna i nowoczesna petrochemia “wytyczają drogę transformacji” Grupy ORLEN do 2030 roku.

autorka: Anna Bytniewska

Skomentuj
- Reklama -

Trwa akcja #SzkołaDlaWas. Kolejne komputery od branży cyfrowej dla ukraińskich dzieci

Polska branża cyfrowa przekazała 15 kompletów komputerów na rzecz Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Sprzęt zostanie rozdysponowany wśród dzieci uchodźców z Ukrainy

3 min czytania

Orlen i Synthos Green Energy utworzą spółkę typu joint venture – jest potwierdzenie KE

Komisja Europejska zatwierdziła w piątek, na mocy unijnego rozporządzenia w sprawie fuzji, utworzenie spółki typu joint venture przez PKN Orlen

0 min czytania

To będzie koniec papierowych faktur

Już niedługo wystawienie zwykłej papierowej faktury na rzecz kontrahenta nie będzie możliwe. Jest to jedna z najistotniejszych zmian podatkowych na

3 min czytania