Orłowska: ZUCH to szereg korzyści dla administracji publicznej

Zobacz

- Reklama -

Orłowska, w odpowiedzi na pytanie o korzyści wynikające dla administracji publicznej z użytkowania systemu ZUCH, stwierdziła, iż to „przede wszystkim: oszczędności, wygoda, szybkość i łatwość użytkowania, a także – być może najważniejsza cecha – bezpieczeństwo”.

„Naszą misją jest przede wszystkim wprowadzenie administracji w cyfrową erę” – dodała.

ZUCH ma według niej usprawnić proces cyfryzacji polskiej administracji, dzięki wysokiemu poziomowi bezpieczeństwa, zgodności z obowiązującym prawem, a także odpowiedzi na obawy, które wiążą się z umiejętnościami wykorzystywania narzędzi chmury obliczeniowej.

Częścią systemu – jak zaznaczyła Orłowska – są „bezpieczne procedury i możliwość skorzystania z usług zespołu helpdesku na każdym etapie”.

Jak podkreśliła, usprawnienie pracy administracji, które ma być możliwe dzięki wdrożeniu ZUCH-a, to „korzyści przede wszystkim dla obywateli i dla poziomu załatwiania ich spraw”.

Uruchomiony w czwartek system Zapewniania Usług Chmurowych ZUCH to portal oferowania i pozyskiwania usług chmurowych dla administracji publicznej i dostawców zewnętrznych. Za jego pośrednictwem każda jednostka publiczna będzie mogła dokonać zakupu wybranych e-usług chmurowych, oferowanych na platformie przez dostawców, którymi mogą być wszystkie firmy działające w Polsce.(PAP)

Autorka: Małgorzata Fraser

mfr/ pad/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -