PAHO: pandemia Covid-19 zbiera śmiertelne żniwo w obu Amerykach

Udostępnij

W ciągu ostatniego tygodnia liczba przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła ponad dwukrotnie w Stanach Zjednoczonych, głównie wśród osób nieszczepionych – powiedziała na konferencji prasowej dyrektor PAHO Carissa Etienne.

Na Kubie obserwuje się wyższe wskaźniki infekcji i zgonów niż kiedykolwiek wcześniej w czasie pandemii – dodała. W zeszłym tygodniu ponad 7 tys. nieletnich i prawie 400 kobiet w ciąży miało w tym kraju pozytywny test na koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu na obu kontynentach amerykańskich zgłoszono ponad 1,26 mln przypadków SARS-CoV-2 i prawie 29 tys. zgonów w związku z Covid-19.

Ogniska zakażeń wykryto w argentyńskich prowincjach graniczących z Boliwią i Chile oraz w kolumbijskiej części Amazonii.

“W sytuacji, gdy Covid-19 nadal krąży, w zbyt wielu miejscach rozluźniono środki ochrony zdrowia i dystans społeczny, co było skuteczne w walce z tym wirusem” – powiedziała szefowa PAHO.

Etienne dodała, że do tej pory tylko 16,6 proc. populacji Ameryki Łacińskiej i Karaibów zostało w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19, ponieważ kraje w tym regionie nie mają jeszcze dostępu do szczepionek potrzebnych do zapewnienia bezpieczeństwa swoim obywatelom. (PAP)

cyk/ ap/

Źródło:PAP

Zobacz

PGNiG wciąż pracuje nad zwiększeniem wydobycia gazu

PGNiG powinno zrealizować w tym roku plan wydobycia gazu w kraju na poziomie 3,7 mld m sześc. - poinformował PAP Biznes Robert Perkowski, wiceprezes PGNiG ds. operacyjnych.

Politico o sabotażu na gazociągach Nord Stream: kryzys energetyczny wkracza w niebezpieczną fazę

Jeśli potwierdzą się informacje, że za eksplozjami, które uszkodziły dwa gazociągi Nord Stream stoi Rosji, będzie to oznaczać, że kryzys energetyczny w Europie wkroczył w nową, niebezpieczną fazę; grozi to otwarciem nieoczekiwanego frontu trwającej na Ukrainie wojny - przewiduje brukselski portal Politico.
- Reklama -

REKLAMA