PAK-Polska Czysta Energia rozpoczyna budowę farmy wiatrowej o mocy 72,6 MW

Udostępnij

Generalnym wykonawcą farmy wiatrowej Ględowo (Człuchów) jest Onde, dostawcą turbin duńska firma Vestas, a podmiotem odpowiedzialnym za pełnienie funkcji inżyniera kontraktu – Neo Energy Group.

“ZE PAK jest jednym z liderów transformacji energetycznej w Polsce. Jako pierwsi w Polsce odejdziemy od produkcji energii z węgla. Już od roku produkujemy czysty i zielony prąd w największej w Polsce elektrowni słonecznej w Brudzewie w Wielkopolsce. Ta zbudowana na terenach zrekultywowanych i pokopalnianych farma fotowoltaiczna może osiągnąć moc 70 MWp. Obecnie trwają już prace nad planami jej rozbudowy. Z kolei zmodernizowane bloki biomasowe 100 MWe w ZE PAK posłużą m.in. do produkcji tzw. +zielonego+ wodoru z elektrolizerów w elektrowni Konin” – powiedział, cytowany w komunikacie, Andrzej Janiszowski, wiceprezes ZE PAK. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Finlandia: Dla wszystkich jest jasne, kto stoi za wyciekami z Nord Stream

To nie jest żaden wypadek, gdy do wycieków doszło w obu rurociągach Nord Stream, „dla wszystkich jest oczywiste, że stoi za tym Rosja” – uważa fiński ekspert ds. polityki energetycznej i środowiskowej Rosji Veli-Pekka Tynkkynen.

Dolar się umacnia – a to cios dla notowań surowców

Ceny ropy na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają w trakcie sesji w środę. Dolar USA umacnia się coraz bardziej wobec najważniejszych walut, a to cios dla notowań surowców wycenianych w tej walucie. Rosną też amerykańskie zapasy ropy, co również nie sprzyja wzrostom notowań - podają maklerzy.
- Reklama -

REKLAMA