Papież: aby kochać trzeba mieć dużo cierpliwości, ale warto

- Reklama -

W nagraniu zatytułowanym „Piękno małżeństwa” papież mówi po hiszpańsku: „Czy prawdą jest to, że jak mówią niektórzy, młodzi ludzie nie chcą się pobierać zwłaszcza w tych trudnych czasach?”.

„Zawarcie małżeństwa i dzielenie życia to piękna rzecz” – dodaje na tle scen ślubów z całego świata.

Franciszek podkreśla: „Jest to podróż pełna zaangażowania, czasem trudna, czasem skomplikowana, ale warto zaryzykować. A w tej podróży przez całe życie żona i mąż nie są sami, towarzyszy im Jezus”.

„Małżeństwo – wyjaśnia – nie jest tylko aktem +społecznym+; jest powołaniem, które wypływa z serca, jest świadomą decyzją na całe życie, wymagającą szczególnego przygotowania”.

„Proszę, nigdy o tym nie zapominajcie” – wzywa papież i dodaje: „Bóg ma dla nas marzenie – miłość i prosi nas, abyśmy uczynili je naszym”.

Zachęcił następnie: „Módlmy się za młodych ludzi, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej; aby wzrastali w miłości z wielkodusznością, wiernością i cierpliwością”.

„Bo aby kochać, trzeba mieć dużo cierpliwości. Ale warto, prawda?“ – zapytał Franciszek na zakończenie.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -