Papież do duszpasterza osób LGBT: Bóg zbliża się z miłością do każdego

- Reklama -

O liście poinformował też watykański portal Vatican News. List napisany odręcznie po hiszpańsku został wystosowany przez Franciszka z sobotniej okazji debaty online na temat duszpasterstwa osób LGBT.

Serce Boga, dodał papież, „jest otwarte dla wszystkich i dla każdego. On jest Ojcem”.

Jak zaznaczył, styl Boga charakteryzują trzy cechy: „bliskość, współczucie i czułość”.

„To w ten sposób zbliża się do każdego z nas. Myśląc o twojej pracy duszpasterskiej, widzę, że stale starasz się naśladować ten styl Boga. Jesteś kapłanem dla wszystkich mężczyzn i kobiet, tak, jak Bóg jest Ojcem wszystkich. Modlę się, abyś dalej to robił, będąc bliskim, współczującym i z wielką czułością” – napisał papież do księdza Martina.

Następnie podziękował mu za jego gorliwość duszpasterską oraz „zdolność do tego, by być blisko ludzi, z tą bliskością, jaką miał Jezus i która odzwierciedla bliskość Boga”.

„Modlę się za twoich wiernych, twoje +stado” i tych wszystkich, których Bóg powierza twojej opiece, abyś ich chronił i sprawił, by wzrastali w miłości do naszego Pana Jezusa Chrystusa” – zakończył list papież. (PAP)

sw/ tebe/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -