Papież nie odprawi mszy w Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych, ale spotka się z wiernymi

- Reklama -

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to jedna z najnowszych inicjatyw Franciszka.

Po operacji papież musiał zmienić swoje plany i podczas porannej niedzielnej mszy w bazylice Świętego Piotra zastąpi go przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Uczestniczyć w niej będzie około 2 tysięcy osób, głównie seniorzy i przedstawiciele stowarzyszeń opiekujących się nimi.

Z okazji niedzielnych obchodów Watykan przygotował nagranie wideo, na którym starsi ludzie z całego świata modlą się z papieżem dziękując za doznane łaski, ale także o to, by zakończyła się pandemia Covid-19 i wszystkie wojny. Jedną z osób jednoczących się w modlitwie z Franciszkiem jest najstarszy biskup na świecie, 101-letni Laurent Noel z Kanady.

W południe papież spotka się z wiernymi, wśród nich z wieloma osobami starszymi, na modlitwie Anioł Pański, którą odmówi z okna w Pałacu Apostolskim. (PAP)

sw/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -