Papież nie odprawi mszy w Światowym Dniu Dziadków i Osób Starszych, ale spotka się z wiernymi

Udostępnij

Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych to jedna z najnowszych inicjatyw Franciszka.

Po operacji papież musiał zmienić swoje plany i podczas porannej niedzielnej mszy w bazylice Świętego Piotra zastąpi go przewodniczący Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji. Uczestniczyć w niej będzie około 2 tysięcy osób, głównie seniorzy i przedstawiciele stowarzyszeń opiekujących się nimi.

Z okazji niedzielnych obchodów Watykan przygotował nagranie wideo, na którym starsi ludzie z całego świata modlą się z papieżem dziękując za doznane łaski, ale także o to, by zakończyła się pandemia Covid-19 i wszystkie wojny. Jedną z osób jednoczących się w modlitwie z Franciszkiem jest najstarszy biskup na świecie, 101-letni Laurent Noel z Kanady.

W południe papież spotka się z wiernymi, wśród nich z wieloma osobami starszymi, na modlitwie Anioł Pański, którą odmówi z okna w Pałacu Apostolskim. (PAP)

sw/ ap/

Źródło:PAP

Zobacz

Buda: rząd przeznaczy 50 mln zł rocznie na wykup byłych mieszkań pracowniczych

50 mln rocznie przekaże polski rząd samorządom, które zdecydują się wykupić od podmiotów prywatnych dawne mieszkania pracownicze, aby ich lokatorom nie groziły podwyżki czynszu - powiedział PAP minister rozwoju i technologii Waldemar Buda w Zgierzu (woj. łódzkie), gdzie jest ok. 40 takich mieszkań.

Naukowcy ożywili część komórek martwej od godziny świni

Z pomocą specjalnego płynu, badacze z Yale University (USA) przywrócili do życia niektóre komórki i narządy nieżyjącej od godziny świni. Podobna technika mogłaby pomagać m.in. w przechowywaniu organów do przeszczepów czy ratowaniu ludzi po udarach lub zawałach.
- Reklama -

REKLAMA