Papież: otwórzmy nasze serca na uchodźców

- Reklama -

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na modlitwę Anioł Pański Franciszek oświadczył: „Dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy, promowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych pod hasłem +Razem możemy dokonać zmian+. Otwórzmy nasze serca na uchodźców, uczyńmy naszymi ich smutki i ich radości, uczmy się od nich odważnej wytrzymałości”.

„W ten sposób wszyscy razem sprawimy, że dojdzie do rozwoju wspólnoty bardziej humanitarnej, jednej wielkiej rodziny” – dodał papież.

Mówił też o sytuacji w Birmie, gdzie przed kilkoma miesiącami doszło do wojskowego zamachu stanu. „Przyłączam mój głos do głosu biskupów Birmy, którzy w zeszłym tygodniu wystosowali apel, zwracając uwagę całego świata na wstrząsające doświadczenia tysięcy osób, które w tym kraju zostały wysiedlone i umierają z głodu”.

Następnie Franciszek przytoczył apel birmańskich biskupów: „Błagamy z całą uprzejmością o wyrażenie zgody na utworzenie korytarzy humanitarnych oraz o to, by kościoły, pagody, klasztory, meczety, świątynie, a także szkoły i szpitale były szanowane jako neutralne miejsca schronienia”.

„Niech serce Chrystusa poruszy serca wszystkich, przynosząc Birmie pokój” – wezwał papież.

W rozważaniach poprzedzających modlitwę wskazał: „Wiara zaczyna się od przekonania, że sami sobie nie wystarczamy, od poczucia, że potrzebujemy Boga. Kiedy pokonujemy pokusę zamykania się w sobie, kiedy przezwyciężamy fałszywą religijność, która nie chce przeszkadzać Bogu, kiedy wołamy do Niego, wtedy może dokonać w nas cudów”.

Pozdrawiając przybyłych na plac Świętego Piotra Franciszek odnotował obecność Polaków.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ zm/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -