Papież przebywający w szpitalu miał epizod gorączkowy

- Reklama -

Dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni napisał w wydanym komunikacie: „Jego Świątobliwość papież Franciszek spędził spokojny dzień, odżywiając się i poruszając się samodzielnie”.

„Po południu, chcąc wyrazić swoją ojcowską bliskość z małymi pacjentami pobliskiego oddziału onkologii pediatrycznej i neurochirurgii dziecięcej, wysłał im swoje serdeczne pozdrowienie” – dodał watykański rzecznik.

Poinformował, że w środę wieczorem papież miał „epizod gorączkowy”.

„Dziś rano został poddany rutynowym badaniom – mikrobiologicznym i tomografii klatki piersiowej oraz brzucha” – wyjaśnił rzecznik, podkreślając, że ich rezultat jest dobry.

„Ojciec Święty kontynuuje zaplanowaną kurację i odżywianie ustne. W tym szczególnym momencie kieruje swe spojrzenie na tych, którzy cierpią, i wyraża bliskość z chorymi, zwłaszcza najbardziej potrzebującymi opieki” – głosi watykański komunikat.

Nie wiadomo jeszcze, jak długo Franciszek pozostanie w szpitalu. W poniedziałek Watykan informował, że będzie to około siedmiu dni.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -