Papież: w maju modlimy się o ustanie pandemii

- Reklama -

Zwracając się do wiernych przybyłych na plac Świętego Piotra na południową modlitwę Regina coeli, papież powiedział: „Weszliśmy w miesiąc maj, w którym pobożność ludowa wyraża na wiele sposobów oddanie Najświętszej Maryi Pannie. W tym roku będzie go charakteryzował maraton modlitewny w ważnych sanktuariach maryjnych po to, by błagać o ustanie pandemii”.

„Wczoraj wieczorem przewodniczyłem pierwszemu etapowi w bazylice Świętego Piotra” – przypomniał Franciszek.

W poniedziałek modlitwę w intencji zakażonych i chorych poprowadzi sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie.

Papież odnotował następnie inicjatywę, która – jak wyznał – jest bliska jego sercu. Ogłosił, że Kościół w Birmie zachęca do modlitwy w intencji tego kraju.

„W tym miesiącu prosimy naszą Matkę Niebieską, by przemówiła do serc wszystkich odpowiedzialnych za Birmę, aby znaleźli odwagę do podążania drogą spotkania i pojednania” – mówił Franciszek, nawiązując do kryzysu politycznego i tłumienia manifestacji w tym kraju.

Nawiązał także do piątkowej beatyfikacji w Caracas w Wenezueli lekarza Jose Gregorio Hernandeza Cisnerosa (1864-1919). Podkreślił, że był on „pełen nauki i wiary”.

„Potrafił rozpoznać w chorych oblicze Chrystusa i jak Dobry Samarytanin pomagał im z ewangeliczną miłością. Niech jego przykład pomoże nam troszczyć się o tych, którzy cierpią na ciele i na duchu” – dodał papież.

Złożył życzenia obchodzącym Wielkanoc prawosławnym i wiernym katolickich Kościołów wschodnich oraz łacińskich.

„Niech Zmartwychwstały Pan napełni ich światłem i pokojem i pocieszy wspólnoty żyjące w szczególnie trudnych sytuacjach” – powiedział Franciszek.

Skierował też pozdrowienie dla włoskiego stowarzyszenia Meter, zwalczającego pedofilię i wszelkie wykorzystywanie dzieci. „Zachęcam do kontynuowania zaangażowanie na rzecz dzieci, ofiar przemocy i wyzysku” – podkreślił.

Na placu Świętego Piotra zgromadziło się na znacznie więcej osób niż w minionych tygodniach.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ kib/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -