Papież wzywa do modlitwy za tych, którzy walczą w obronie podstawowych praw

- Reklama -

W opublikowanym we wtorek nagraniu Franciszek powiedział po hiszpańsku: „By bronić podstawowych praw człowieka potrzebne są odwaga i determinacja”.

Wyjaśnił: „Mam na myśli aktywny sprzeciw wobec ubóstwa, nierówności, braku pracy, ziemi i domu, praw społecznych i pracowniczych”.

„Pomyślcie o tym, że bardzo często fundamentalne prawa człowieka nie są równe dla wszystkich. Są ludzie pierwszej, drugiej, trzeciej klasy i osoby uważane za odrzucone” – oświadczył papież.

„Nie – dodał – prawa muszą być równe dla wszystkich”.

Franciszek przypomniał: „W niektórych miejscach obrona godności osób może oznaczać pójście do więzienia, także bez procesu; albo może oznaczać oszczerstwo”.

„Każda istota ludzka ma prawo rozwijać się w integralny sposób i to prawo fundamentalne nie może być negowane przez żaden kraj. Módlmy się za tych, którzy ryzykują życiem walcząc o prawa podstawowe w dyktaturach, autorytarnych reżimach i nawet w demokracjach w kryzysie, by zobaczyli, że ich poświęcenie i ich praca przynoszą obfite owoce” – zaapelował papież. (PAP)

sw/ ap/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -