Papież życzy Polakom odwagi w wierze i duchowego wzrostu ojczyzny

- Reklama -

Zwracając się do Polaków podczas audiencji w bibliotece Pałacu Apostolskiego papież powiedział: „Pojutrze będziecie obchodzili uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski”.

„Był człowiekiem głębokiej wiary, modlitwy i męstwa, a jego męczeństwo stało się fundamentem tożsamości Kościoła w Polsce. Niech wyprosi wam u Boga odwagę w wierze, rozwój ludzki i społeczny oraz wzrost duchowy waszej Ojczyzny. Z serca wam błogosławię” – dodał Franciszek.

W katechezie na temat modlitwy mówił, że jest ona niezbędnym elementem życia chrześcijańskiego.

Papież podkreślił: „Wszyscy powinniśmy mieć pokorę niektórych osób starszych, które w kościele – być może dlatego, że już dobrze nie słyszą – odmawiają półgłosem modlitwy, jakich nauczyły się w dzieciństwie”.

„Taka modlitwa nie zakłóca ciszy, ale dowodzi wierności obowiązkowi modlitwy, praktykowanemu przez całe życie” – zaznaczył.

Apelował, by nie pogardzać modlitwą ludzi prostych.

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

sw/ mal/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -