Para prezydencka złożyła życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin

Zobacz

- Reklama -

Film z życzeniami pary prezydenckiej został opublikowany w sobotę na Twitterze Kancelarii Prezydenta.

„Obchodzimy dzisiaj Międzynarodowy Dzień Rodzin. Z tej okazji gorąco pozdrawiamy wszystkie polskie rodziny w kraju i za granicą” – podkreślił w nim prezydent Andrzej Duda. „Serdeczne pozdrowienia przekazujemy też tym z Państwa, którzy własne rodziny założą już wkrótce, a także osobom, które dobrze znają potrzeby polskich rodziców i dzieci, ponieważ codziennie niosą im pomoc, wsparcie i radę” – dodała pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda.

Prezydent zaznaczył, że obchodzone w sobotę święto ma przypomnieć o wyzwaniach stojących przed współczesną rodziną. „Zachęcam, aby jej problemy, aspiracje i oczekiwania traktować z należytą troskę i uwagą” – mówił.

Agata Kornhauser-Duda zwróciła uwagę, że rodzina to środowisko, w którym przychodzimy na świat, rozwijamy się, otrzymujemy miłość, wychowanie oraz „przekaz podstawowych wartości”. „Szczęśliwa, dobrze funkcjonująca rodzina jest naszym oparciem i bezpieczną przystanią oraz pierwszą szkołą relacji międzyludzkich” – powiedziała.

Prezydent zauważył, że aby tak właśnie było, muszą być spełnione pewne podstawowe warunki, dlatego państwa o „nowoczesnych ambicjach”, w tym również Polska, starają się zapewnić rodzinom poczucie bezpieczeństwa, także pod względem ekonomicznym, edukacyjnym czy zdrowotnym. „To bardzo ważne szczególnie dzisiaj. Pandemia wpłynęła bowiem na wszystkie dziedziny życia, wymusiła nową organizację domowego porządku, pociągnęła za sobą problemy zdrowotne czy trudności w sferze zawodowej” – powiedziała pierwsza dama.

Jak mówił prezydent, to właśnie polskie rodziny mają „ważny udział w skutecznej walce z pandemią”. „Znakomicie się organizują, trzymają się razem i nie poddają zwątpieniu. Potrafią zatroszczyć się nie tylko o siebie, ale też o innych, wspierają osoby potrzebujące, włączają się w lokalne i ogólnopolskie akcje pomocowe” – wymieniał.

Zdaniem pierwszej damy w ciągu ostatnich 14 miesięcy nauczyliśmy się jeszcze bardziej doceniać to „bezcenne dobro”, jakim jest „bliskość rodziny, serdeczna więź z bliskim oraz wzajemna życzliwość i opieka, którą ofiarowują sobie krewni”. „Dlatego nie tylko dzisiaj, ale też we wszystkie dni roku, pamiętajmy, że rodzina to siła” – zaapelowała.

„Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzymy Państwu wszystkiego, co najlepsze: wspólnego szczęścia, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku” – podkreślił Andrzej Duda.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska

sno/ mark/

- Reklama -
Źródło:PAP

Polecamy

- Reklama -