PAŻP zaprezentuje na kongresie w Madrycie rozwiązania dot. dronów

- Reklama -

„Polska Agencja Żeglugi Powietrznej będzie reprezentować Polskę na rozpoczynającym się we wtorek Światowym Kongresie Ruchu Lotniczego World ATM Congress w Madrycie” – poinformowała w informacji prasowej PAŻP.

Jak podała Agencja, głównym punktem polskiej oferty na „największych światowych targach branży” będzie system PansaUTM. To pierwszy i jedyny w Europie wdrożony operacyjnie system koordynujący loty dronów.

„W Madrycie PAŻP wraz z firmą Indra, światowym liderem rozwiązań technologicznych dla lotnictwa, zainicjuje współpracę w ramach kluczowego w budowaniu Jednolitej Europejskiej Przestrzeni Powietrznej projektu iNM” – przekazano.

Jak podkreśla PAŻP, coraz więcej gałęzi polskiej gospodarki jest zainteresowanych wykorzystaniem dronów, co wiąże się rozwojem poszczególnych branż. „Jak wynika z szacunków Polskiego Instytutu Ekonomicznego, korzyści wynikające z wykorzystania dronów przekroczą 576 mld zł” – przekazano.

PAŻP podkreśla, że w ciągu jednego roku liczba operacji lotniczych z wykorzystaniem dronów „niemal podwoiła się, a liczba licencjonowanych operatorów BSP wzrosła o ponad 250 proc.”.

Agencja przypomniała, że niespełna miesiąc temu podpisano list intencyjny dot. wykorzystania dronów w rolnictwie. Dzięki współpracy PAŻP, ARiMR i KOWR w niedalekiej przyszłości drony będą wykorzystywane do oceny obszarów rolnych, monitorowania jakości upraw czy szacowania strat wynikających z suszy lub podtopień.

Światowy Kongres WAC 2021 w Madrycie potrwa trzy dni. Jego początek zaplanowany jest na wtorek, 26 października 2021 r. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -