Pekao podnosi oprocentowanie lokat

Udostępnij

Jak poinformowało w poniedziałkowej informacji prasowej Pekao, bank “ponownie podnosi oprocentowanie lokat”. “Z nowej oferty mogą skorzystać wszyscy klienci, którzy przenoszą swoje oszczędności do banku, jak również klienci, którzy mają już w Pekao swoje środki” – podał bank.

W połowie maja bank podał, że kolejny raz podniósł oprocentowanie lokat; w przypadku lokaty na 3 lata oprocentowanie wyniosło 6 proc.

Z poniedziałkowej informacji Pekao wynika, że lokaty na nowe środki można otworzyć z oprocentowaniem wynoszącym: 6,5 proc. w skali roku na 12 miesięcy, 6 proc. w skali roku na 9 miesięcy i 5,5 proc. w skali roku na 6 miesięcy.

Ponadto – jak przekazał bank – od 11 lipca w placówkach banku dostępne jest wyższe oprocentowanie lokat na nowe środki. Z oferty mogą skorzystać zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. Pekao podnosi również oprocentowanie na Lokatach Standardowych. Od 18 lipca klienci będą mogli zyskać 4,0 proc. na lokacie 12-miesięcznej otwartej w kanałach zdalnych.

Bank podał, że poprzez aplikację mobilną, Pekao oferuje Lokatę 5 proc. PeoPay na 3 miesiące do 30 tys. zł z oprocentowaniem stałym wynoszącym 5 proc. w skali roku.

“Lokaty z funduszem i promocyjną lokatę w aplikacji klienci mogą otwierać zarówno ze środków już posiadanych w Pekao, jak i nowych, transferowanych z innych banków” – przekazało Pekao. Oferty będą mają obowiązywać do 31 sierpnia.

Pod koniec kwietnia br. premier Mateusz Morawiecki zaapelował do banków, by podniosły oprocentowanie lokat i depozytów. Po apelu część banków, jak m.in. PKO BP, ING, Alior Bank, Getin Noble Bank wprowadziło podwyżki.

Główny Urząd Statystyczny poinformował w ubiegłym tygodniu, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu br. wzrosły rdr o 15,5 proc., a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny wzrosły o 1,5 proc.

Rada Polityki Pieniężnej podniosła na początku lipca stopy procentowe o 50 pkt. bazowych. Stopa referencyjna, główna stopa NBP, wzrosła do 6,5 proc. z 6 proc. Podwyżka stóp jest dziesiąta z rzędu w cyklu zaostrzania polityki pieniężnej, który rozpoczął się w październiku.

Bank Pekao został założony w 1929 r., ma ponad 270 mld zł aktywów; posiada drugą co do wielkości sieć oddziałów, obsługuje ponad 6,1 mln klientów. Od 1998 r. Pekao jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Ceny usług rosną wraz z cenami prądu. Podwyżki nie ominą nawet branży pogrzebowej

Wzrost cen energii może doprowadzić do wzrostu cen usług pogrzebowych, branża domaga się włączenia jej do grona podmiotów korzystających z regulowanych cen energii - poinformował prezes Polskiej Izby Branży Pogrzebowej Robert Czyżak.

Produkcja węgla kamiennego w Polsce spada. Sierpień z dużym dołkiem

Produkcja węgla kamiennego w sierpniu spadła o 10,1 proc. rdr i wyniosła 3.853 tys. ton - podał Główny Urząd Statystyczny.
- Reklama -

REKLAMA