PGNiG: program przyspieszenia gazyfikacji kraju zrealizowany w 42 proc.

Udostępnij

Jak oświadczył na konferencji prasowej prezes PGNiG Jerzy Kwieciński, epidemia koronawirusa nie wstrzymała realizacji inwestycji przy gazyfikacji. “Gazyfikacja Polski to ważny element strategii PGNiG, której celem jest wzrost wartości Grupy, zapewnienie rozwoju i bezpieczeństwa krajowego rynku gazu. To także szansa na poprawę jakości powierza” – zaznaczył Kwieciński.

Jego zdaniem inwestycje w sieć gazową wpisują się w strategię europejskiego Zielonego Ładu, bo prowadzą do zmniejszenia emisji nie tylko gazów cieplarnianych, ale i pyłów. Sieć dystrybucyjna dobrej jakości pozwala na lepsze i bardziej efektywne wykorzystanie gazu – dodał Kwieciński.

Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa (PSG) Ireneusz Krupa oświadczył na konferencji, że docelowo, w ramach programu Przyspieszenia Inwestycji w Sieć Gazową Polski, spółka planuje do 2022 r. uruchomić usługę dystrybucji gazu w 300 nowych gminach.

PSG to największy krajowy operator systemu dystrybucyjnego gazu, należy do Grupy Kapitałowej PGNiG.

Jak podkreślał Krupa, PSG realizuje obecnie 10 projektów zakładających powstanie około 500 km gazociągów i jest gotowa na budowę kolejnych.

Wiceminister funduszy i rozwoju regionalnego Grzegorz Puda zauważył z kolei, że gaz jest etapem pośrednim miedzy spalaniem węgla a przyszłością opartą na źródłach odnawialnych. W obszarze dystrybucji gazu PSG jest głównym beneficjentem funduszy europejskich – wskazał. (PAP)

wkr/ pad/

Źródło:PAP

Zobacz

Niewielkie zmiany na Wall Street

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się małymi zmianami głównych indeksów. Inwestorzy czekają na piątkową publikację danych z amerykańskiego rynku pracy, a także analizują najnowsze wyniki finansowe giełdowych spółek.

Komisja Europejska chce, aby kraje UE wykorzystywały więcej wody z oczyszczonych ścieków komunalnych w rolnictwie

Komisja Europejska opublikowała wytyczne, mające pomóc państwom członkowskim w stosowaniu przepisów, dotyczących bezpiecznego ponownego wykorzystania oczyszczonych ścieków komunalnych do nawadniania w rolnictwie. Chce, aby kraje UE wykorzystywały więcej tej wody
- Reklama -

REKLAMA