PGNiG: rekordowa VI edycja programu „Być jak Ignacy” rozstrzygnięta

Udostępnij

21 czerwca br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród laureatom projektu „Być jak Ignacy” Fundacji PGNiG (Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa – PAP) im. Ignacego Łukasiewicza – poinformowała we wtorek spółka w komunikacie.

Zwrócono uwagę, że program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki. Tytuły „Naukowej Szkoły Ignacego” zostały przyznane w dwóch kategoriach wiekowych – dla klas 1-3 oraz 4-8. Szczególne wyróżnienie „Szkoły Roku 2021/2022”, dla zdobywcy pierwszego miejsca, otrzymała Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance. Na liście laureatów z najwyższymi wynikami znalazło się 30 kół naukowych.

“+Być jak Ignacy+ to flagowy program Fundacji PGNiG. W tym roku odnotowaliśmy rekordową liczbę zarejestrowanych kół naukowych, które zgłosiły łącznie ponad 2200 prac konkursowych” – podkreślił członek zarządu Fundacji PGNiG Marcin Gargas.

“Działalność Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, jego tradycje i długoletnia historia są ściśle powiązane z dorobkiem Ignacego Łukasiewicza. Jesteśmy dumni, że poprzez program „Być jak Ignacy” to dziedzictwo jest rozpowszechniane. Jego uczestnicy – dzięki swojemu zaangażowaniu i pracy – niczym Łukasiewicz – stali się popularyzatorami polskiej nauki oraz innowacyjnych rozwiązań – dodał cytowany w komunikacie spółki wiceprezes zarządu PGNiG ds. Operacyjnych Robert Perkowski.

Zaznaczono, że podobnie jak w latach ubiegłych celem tegorocznej odsłony programu „Być jak Ignacy” było zainspirowanie nauczycieli oraz uczniów szkół podstawowych do popularyzacji dorobku naukowego oraz pielęgnowania pamięci o wybitnych polskich naukowcach. Blisko 3000 kół naukowych korzystało z opracowanych specjalnie dla nich scenariuszy.

PGNiG dodało, że w tej edycji programu, oprócz postaci historycznych, uczestnicy mieli okazję poznać współczesnych badaczy, którzy podzielili się z nimi swoim doświadczeniem i wiedzą oraz kulisami pracy naukowej. Dodatkowo, grupy biorące udział w projekcie przez cały rok szkolny realizowały zadania oraz prace konkursowe za które przyznawane były punkty.

Uroczysta gala finałowa projektu odbyła się na terenie warszawskiej siedziby PGNiG przy ul. Kasprzaka. Gościem specjalnym wydarzenia był Bartosz Janik, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw Edukacji Obywatelskiej.

PGNiG poinformowało, że prace laureatów będą w najbliższych tygodniach publikowane w mediach społecznościowych projektu „Być jak Ignacy” na Facebooku i YouTube. Kolejna edycja projektu wystartuje już we wrześniu. (PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

Recykling plastiku może stać się jeszcze bardziej ekologiczny

Powstał nowy rodzaj plastiku, który można niemal dowolną liczbę razy rozkładać na czynniki pierwsze i wytwarzać nowe przedmioty. Dzięki zastosowanej metodzie można też rozkładać istniejące już tworzywa.

NFT – szansa czy pułapka?

Jak wynika z raportu Hill+Knowlton Strategies: „NFT: wciąż szansa...
- Reklama -

REKLAMA