PGNiG szacuje wydobycie gazu w I połowie 2022 r. na 3,48 mld m sześc.

Udostępnij

W szacunkowych danych operacyjnych PGNiG podało też, że import gazu w I półroczu wyniósł 8,02 mld m sześc., wobec 8,27 mld m sześc. przed rokiem. Z kierunku wschodniego sprowadzono 3 mld m sześc., wobec 4,82 mld m sześc. przed rokiem.

Import LNG w przeliczeniu na gaz wyniósł 2,72 mld m sześc., wobec 2,04 przed rokiem. W II kwartale 2022 r. ruszył import poprzez połączenie z Litwą i PGNiG sprowadziło tą trasą 140 mln m sześc.(PAP)

Źródło:PAP

Zobacz

URE nie chce zniesienia obliga giełdowego. Czego obawia się urząd?

Urząd Regulacji Energetyki jest przeciwko zniesieniu obliga giełdowego i nie spodziewa się, by zmiana skutkowała znacznym spadkiem cen energii - poinformował PAP Biznes prezes URE Rafał Gawin. Jego zdaniem rynkowi potrzebna jest transparentność i ceny w transakcjach zawieranych wewnątrz grup powinny być upubliczniane.

Na co zmarł Tadeusz Kościuszko? Naukowcy odkrywają tajemnice po ponad 200 latach

To nie tyfus ani zapalenie płuc były przyczyną śmierci Tadeusza Kościuszki, ale najprawdopodobniej zapalenie wsierdzia, wewnętrznej części mięśnia sercowego, wywołane przez bakterie C. acnes – to wnioski zespołu badawczego pod kierownictwem dr. IGC PAN prof. Michała Witta i prof. dr. hab. Tadeusza Dobosza z UM we Wrocławiu.
- Reklama -

REKLAMA