PGNiG zawarło umowę kredytową z Bankiem Pekao do kwoty 4,8 mld zł

Udostępnij

“Decyzja o skorzystaniu z ww. środka nadzwyczajnego przewidzianego ustawą wynika m.in. z utrzymywania się wysokich cen paliwa gazowego na giełdach energii, w tym m.in. na Towarowej Giełdzie Energii w Polsce, Title Transfer Facility w Holandii oraz Trading Hub Europe w Niemczech, zarówno na rynku dnia bieżącego / następnego, jak i na rynku terminowym w perspektywie najbliższych kwartałów oraz z ograniczeń dotyczących nałożonych na instytucje finansowe tzw. limitów koncentracji, tj. limitów w zakresie dopuszczalnej skali finansowania przez bank danego podmiotu lub sektora gospodarki” – napisano w komunikacie.

Jak podano, zarząd PGNiG na bieżąco monitoruje sytuację i spółka będzie podejmować dalsze działania w kierunku zwiększenia dostępnych źródeł finansowania, w tym kontynuacji korzystania z rozwiązań przewidzianych ustawą. (PAP Biznes)

Źródło:PAP

Zobacz

Związek Cyfrowa Polska: za kilka lat możemy mieć spory problem z zużytymi panelami fotowoltaicznymi

Panele fotowoltaiczne, jako ekonomiczny i ekologiczny sposób dostarczenia energii...

Rzeczkowska: koszt tegorocznych działań osłonowych dot. cen energii to kilkadziesiąt mld zł

Tegoroczne koszty działań osłonowych, podejmowanych przez rząd w związku ze wzrostem cen energii i paliw to kilkadziesiąt miliardów złotych - oświadczyła w środę na konferencji prasowej minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
- Reklama -

REKLAMA