Pierwsza firma w polskim sektorze logistyki z kredytem powiązanym ze zrównoważonym rozwojem

- Reklama -

Pięcioletni kredyt na kwotę 225 mln euro koordynowany jest przez siedem banków. Rolę koordynatora ds. zrównoważonego rozwoju pełnił BNP Paribas Bank Polska S.A.

Klaudyna Polanowska-Skrzypek z Grupy Raben poinformowała, że marża kredytu SLL zależna jest od spełnienia przez Raben warunków określanych przez pięć kluczowych wskaźników efektywności (KPI) w obszarach środowiska, społeczeństwa i ładu korporacyjnego (ESG) dla sektora transportu drogowego i logistyki. Cele stanowią innowacyjne połączenie wewnętrznych KPI i oceny wskaźników ESG przez podmiot zewnętrzny.

Zestaw pięciu wskaźników obejmuje kwestie z zakresu ESG istotne z punktu widzenia działalności Raben, w tym emisje gazów cieplarnianych, różnorodność pod względem płci i praktyki dotyczące ładu korporacyjnego.

Podkreśliła, że jest to jeden z pierwszych konsorcjalnych kredytów SLL w europejskiej branży logistycznej, druga tego typu transakcja w Polsce i pierwsza w krajowym sektorze transportu i logistyki.

Prezes Grupy Raben Ewald Raben powiedział, że umowa jest dowodem na to, że odpowiedzialne zachowania biznesowe postrzegane są jako kluczowe dla przyszłości gospodarki i biznesu.

„Cieszy nas możliwość wspólnej pracy nad zrównoważonymi rozwiązaniami dla przyszłych pokoleń. Jestem pewny, że zarówno rynek, jak i świadomość będą ewoluowały w ciągu najbliższych trzech do pięciu lat, a klienci będą wybierać firmy, które w swojej działalności stawiają na zrównoważony rozwój” – powiedział.

W transakcji wzięło udział 7 instytucji finansowych: BNP Paribas Bank Polska S.A. pełnił rolę koordynatora ds. zrównoważonego rozwoju, ING Bank Śląski S.A. funkcję agenta, a Coöperatieve Rabobank U.A. – koordynatora dokumentacji. Ponadto zaangażowane były także Commerzbank AG, mBank S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. oraz UniCredit Bank AG.

„Ten kredyt pokazuje, jak BNP Paribas Bank Polska wykorzystuje swoje możliwości doradcze, aby wspierać grupę logistyczną Raben w pierwszej transakcji finansowania powiązanego z ESG w polskim sektorze transportu i logistyki. Dekarbonizacja, wpływ społeczny i właściwe zarządzanie stają się strategiczną koniecznością, dlatego firmy będą coraz bardziej potrzebowały zrównoważonych finansów, jako dźwigni do osiągnięcia neutralności klimatycznej” – powiedział André Boulanger z zarządu BNP Paribas Bank Polska.

Grupa Raben jest operatorem logistycznym, posiada ponad 150 własnych oddziałów w 13 krajach Europy, dysponuje około 1,2 mln m sześc. powierzchni magazynowych. Zatrudnia ponad 10 tys. pracowników. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ drag/

- Reklama -
Źródło:PAP

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -