Piotr Czech nowym dyrektorem Lotniska Chopina w Warszawie

Udostępnij

Jak poinformowało w środę Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” w komunikacie, nowy dyrektor Lotniska Chopina związany jest zawodowo z lotnictwem od 2008 roku, kiedy to zaczął pracę w PPL. W ramach swojej kariery zawodowej na Lotnisku Chopina odpowiedzialny był m.in. za nadzór nad dokumentacją operacyjną, certyfikatem lotniska oraz koordynację procesu konwersji certyfikatu zgodnie z wymaganiami Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

„Nowa funkcja jest dla mnie wielkim zaszczytem, ale także odpowiedzialnością. Przed nami mnóstwo wyzwań, ale jestem przekonany, że wspólnie sobie z nimi poradzimy” – powiedział cytowany w komunikacie Piotr Czech.

Jest on absolwentem Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej o specjalności sterowanie ruchem w transporcie lotniczym. Uzyskał także stopień doktora Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora.

„Jestem wykładowcą na kilku uczelniach, gdzie dzielę się swoją wiedzą ze studentami i dokładam starań, aby pasja do lotnictwa była przekazywana kolejnym pokoleniom” – powiedział Czech.

Nowy dyrektor Okęcia wykłada na Akademii Sztuki Wojennej, Uczelni Łazarskiego, jest także autorem wielu artykułów w przedmiocie lotnictwa cywilnego i polityki Unii Europejskiej w zakresie bezpieczeństwa transportu lotniczego. Uczestniczył również w wielu specjalistycznych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa, implementacji europejskiego prawa i wymagań w przedmiocie eksploatacji lotnisk.

Piotr Czech w latach 2008–2011 w spółce PL.2012 koordynował przygotowania polskich portów lotniczych do obsługi mistrzostw Europy w piłce nożnej. Równolegle był kierownikiem projektu przygotowania i obsługi tego wydarzenia przez Lotnisko Chopina w Warszawie. W latach 2017–2021 w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej odpowiedzialny był za współtworzenie i rozwijanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem. Do pracy na Lotnisku Chopina wrócił w tym roku. (PAP)

autor: Marek Siudaj

ms/ je/

Źródło:PAP

Zobacz

Brudziński o Sikorskim: pożyteczny idiota czy ruski agent?

Czy to pożyteczny idiota, czy ruski agent, to pytanie pozostawiam otwarte - ocenił w środę europoseł, wiceprezes PiS Joachim Brudziński wpis na Twitterze europosła Radosława Sikorskiego (PO-KO), komentujący rozszczelnienie gazociągu Nord Stream.

Sonda NASA uderzy w planetoidę – w ramach testu obrony planetarnej

W nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu (26/27 września) nastąpi kluczowy moment misji NASA o nazwie DART: uderzenie sondy w planetoidę w celu zmiany jej trajektorii. Agencja chce sprawdzić w praktyce, czy tego typu metody mogą realnie wpływać na orbity tych kosmicznych obiektów.
- Reklama -

REKLAMA